Předúprava pro nanášení PNH

Předúpravou materiálu nazýváme technologické postupy předcházející nanesení konečné vrstvy práškových nátěrových hmot (PNH). Předúprava přímo ovlivňuje mechanickou odolnost, životnost a antikorozní vlastnosti celkové skladby povrchové úpravy. Obecně se dá říci, že sebekvalitnější PNH nenahradí špatně zvolenou nebo provedeno předúpravu.

Požadavky očekávané od vhodné předúpravy:
  • Odmaštění.
  • Odstranění škodlivých vrstev – rzi, okují a ostatních nečistot.
  • Zvětšení plochy, na které bude navázána vrstva PNH.
  • Vytvoření vrstvy zvyšující korozní odolnost.

Jako předúpravu před lakováním upřednostňujeme a provádíme tryskání vhodným materiálem.

Tato předúprava zajišťuje dokonalé očištění dílů od koroze, okují, barev a zbytkové mastnoty. Při tryskání jsou také často odstraněny ostré hrany po dělení materiálu a přetvořeny drobné povrchové vady.

Tryskání je předúprava nezávislá na podkladu a vykazuje stejnou kvalitu na oceli, nerezu, hliníku, ostatních barevných kovech i pozinku. Na většině stavebních dílů je tato předúprava jediná možná vzhledem k rozměrům nebo skladbě materiálů v sestavě.

K tryskání užíváme jak ocelovou drť, tak minerální abraziva (korund, granát), v tlakovém i injektorovém systému. Naše firma používá několik ručních tryskacích kabin, bubnový, karuselový tryskač a pro tryskání rozměrných dílů tryskací komoru.   Prášková lakovna a tryskání – balotinování Prášková lakovna a tryskání – saténování Prášková lakovna a tryskání pro zdrsnění Prášková lakovna a tryskání – matování skla Prášková lakovna a tryskání – odstranění koroze Prášková lakovna a tryskání - kuličkování Prášková lakovna - komaxit Prášková lakovna – komaxit - vzorky RAL Povrchová úprava barevných kovů Povrchová úprava skla prášková lakovna - tryskání Hromadné tryskání – bubnové tryskání prášková lakovna - tryskání

1.Toušeňská, všechna práva vyhrazena. E-mail: info@1tousenska.cz Tel: 326 995 801 Mobil: 733 770 765 | www.balotinovani.com | www.tryskaci-zarizeni.cz